In de week van 17 – 20 maart vond in Nairobi de handelsmissie “Sustainable Agriculture” plaats, georganiseerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Nederlandse Ambassade in Kenia. Deze missie bracht Nederlandse en Keniaanse partijen samen met als doel een duurzame landbouw- en tuinbouwsector in Kenia verder te ontwikkelen.
Q-Point kreeg van de Nederlandse Ambassade de opdracht om het matchmaking-event te organiseren, waarin deelnemers van de missie gekoppeld werden aan organisaties in Kenia. In korte tijd hebben we 150 Keniaanse bedrijven en organisaties benaderd, wat resulteerde in een groot aantal enthousiaste reacties. Op 17 maart konden alle 22 deelnemende Nederlandse bedrijven met in totaal zes geïnteresseerde Keniaanse partijen om de tafel gaan. Tijdens de informele netwerkborrel werd er vervolgens nog verder genetwerkt, met als resultaat veelbelovende nieuwe contacten.
Wij kijken terug op een zeer geslaagde dag, mogelijk gemaakt door de positieve energie en inzet van alle deelnemende bedrijven en Keniaanse partners. Het is bijzonder te zien hoeveel behoefte er is bij zowel Nederlandse als Keniaanse partijen om samen te werken in de Keniaanse agro en food sector. Het organiseren van formele (matchmaking) en informele (netwerk borrels) bijeenkomsten biedt dus absoluut meerwaarde.

Gerelateerd nieuws
-
Onderweg met Q-Point: Fabienne
Kijk mee met Q-Point-adviseur Fabienne tijdens een afwisselende werkweek vol audits, voedselveiligheid, wetgeving en praktisch kwaliteitsadvies.

-
Een nieuw YEP avontuur binnen Q-Point
Samen met een enthousiaste groep jonge professionals van over de hele wereld heeft onze collega Maaike Broeksma de eerste trainingsfase van het tweejarige Young Expert Programmes (YEP) afgerond.

-
Food safety culture: meer dan een onderdeel van het systeem
In de GFSI Position Paper 2026 wordt food safety culture nadrukkelijk gepositioneerd als een integraal onderdeel van voedselveiligheidsmanagement.




